2020 m. M. K. Čiurlionio stipendijos-paskatos laureatų padėka už suteiktą stipendiją organizatoriams ir rėmėjams, Čiurlionio draugijai ir Vasario 16-sios fondui.

Viltės Žumbakytės PADĖKA

Dėkoju už suteiktą stipendiją organizatoriams ir rėmėjams,
Čiurlionio draugijai ir Vasario 16-sios fondui.

Per visus metus stengiausi ypatingai darbščiai, pareigingai ir kūrybiškai žiūrėti į savo meninę veiklą. Tokį nusiteikimą dar labiau sustiprino žinia, kad mano projektas ,,Tekstūros’’ bei muzikinė veikla buvo pripažinta žinomų meno kūrėjų bei institucijų viešai kaip verta gauti finansinę paramą.

Atsiradus galimybei daugiau laiko skirti projekto įgyvendinimui, pirmiausiai susitelkiau į Grafikos magistro Vilniaus dailės akademijoje gynimo pasiruošimą. Rezultate buvo apgintas kūrybinis projektas ,,Tekstūros’’ ( medžio anglies piešiniai ir audioinstaliacija) bei filosofinio pobūdžio esė ,,Vienas paviršius po kito: užrašai apie Tekstūrų specifiškumą’’, kur gilinuosi į savo kūrybinių darbų, objektų atsiradimo procesą, minties, pasaulėžiūros santykį su kuriamais ar dar tik būsimais meno kūriniais.

Be abejo, stipendija leido daugiau dėmesio skirti medžiagų su kuriomis dirbu pasirinkimui – eksperimentavimui. Pradėjau piešti medžio anglimi ne tik ant popieriaus, bet ir medžio plokščių, išbandyti įvairius formatus, gruntavimo metodus, profesionalų anglies fiksažą bei UV laką, kas technologiškai geriau apsaugo jautrius paviršius nuo neigiamo aplinkos poveikio. Tuo pačiu turėdama finansinę paramą, galėjau investuoti įsigydama nemažą kiekį specialiai mano kūriniams tinkamų objektinių erdvinių rėmų. Džiaugiuosi, kad 2020 m. spalio mėn. mano kūriniai šiuose rėmuose buvo eksponuoti ,,ARTvilnius‘20‘‘ meno mugėje, VDA galerijos ,,Akademija‘‘ stende.

Šiais metais vienas iš svarbesnių man atradimų atėjo kartu su domėjimusi akustika ir technologinėmis įvietintomis garsinėmis instliacijomis. Bendradarbiavau su vokiečių menininku Elias Haisch kartu kuriant kūrinį ,,Paviršiai’’ (en. Surfaces) – tai nedidelio formato medžio anglies piešinys kurtas ant medžio plokštės, kurios viduje įmontuoti garso davikliai, skleidžiantis piešimo anglimi proceso garsus. Kartu su šiuo darbu įgyjau daugiau patirties sprendžiant klausimus susijusius su elektronika, audio instaliavimu erdvėje, elektro-akustine patirtimi ir tai vystysiu ir ateityje.

Kadangi mano pasirinkta technika ir darbo metodai glaudžiai susiję su intuicija, improvizacija, atsitiktinumai, man labai svarbu nesustoti eksperimentuoti. M.K.Čiurlionio stipendija – paskata būtent ir suteikė galimybę daugiau laiko, dėmesio, finansinių resursų nukreipti į kūrybines paieškas. Vienas iš pavyzdžių – 2020 spalį VDA galerijoje ,,Akademija’’ surengusi parodą ,,Tekstūros: vienas paviršius po kito’’, pirmą kartą išbandžiau gyvą piešimą ant didelio formato popieriaus susietą su momentu ir įvykiu erdvėje. Apie meno projektą ,,Tekstūros‘‘ ir kitas mano menines veiklas galima rasti informaciją asmeniniame tinklalapyje  www.viltezumbakyte.com.

Šiuo metu esu Vokietijoje, kur mano kūrybiniai procesai yra daugiau sutelkti į muzikinius procesus. Turiu minčių iki metų pabaigos nuotoliniu būdu (jei bus galimybė ir gyvai) pristatyti garsinius kūrinius atliktus pianinu ir elektronika.

Esu labai dėkinga Vilniaus dailės akademijai, Čiurlionio draugijai ir Vasario -16osios fondui už man suteiktą pirmąją M. K. Čiurlionio stipendiją – paskatą. Visų pirma tai yra didelis pripažinimas jaunam pradedančiam menininkui, skatinimas nepamesti savo kelio, toliau ieškoti – nesustoti. Labai tikiuosi, kad ši stipendija taps tęstine, nes tai ypatingai svarbi parama ateinančioms kartoms, kuri padeda atkakliai siekti kūrybinių tikslų ir formuoti jaunojo kūrėjo tapatybę. Kalbant plačiau, tikiu, kad ši parama skatina Lietuvos kultūros ir identiteto išsaugojimą, taip pat tai yra ir M. K. Čiurlionio meninės kūrybos viešinimas Lietuvos ir užsienio kultūros kontekste.

Pagarbiai
M. K. Čiurlionio stipendijo-paskatos laureatė,
Viltė Žumbakytė

Mantvydo Leono Pranulio PADĖKA

„M. K. Čiurlionio stipendija man buvo labai didelis paskatinimas imtis vieno iš didžiausių darbų savo gyvenime. Gavęs paramą, karantino laikotarpiu galėjau susikaupti darbui ir kūrybinio sumanymo plėtotei. Šiandien jau įpusėjo mano garsinio veiksmo „S’Anatomia” darbai – kūrinys pradeda įgauti fizinį pavidalą. Praėjus karantinui jis bus pristatytas Kauno kameriniame teatre bendradarbiaujant su „Kosmos Theatre” komanda.”

Pagarbiai
M. K. Čiurlionio stipendijo-paskatos laureatas,
Mantvydas Leonas Pranulis

Parašykite komentarą